fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek: Przywracał wzrok niewidomym i płodność kobietom

Fotorzepa Robert Gardziński
W czasie II wojny zginęło sześć milionów obywateli RP, z czego trzy miliony Żydów, prawda? Podzielmy się z Izraelem połową reparacji, które dostaniemy od Niemców, myślę, że byłoby to fair. Aha, pozwólmy Izraelowi prowadzić te negocjacje. I zakończmy wreszcie ten temat, bo szlag człowieka trafia.

Że to niepoważne? A co jest poważne, licytowanie się na obrażanie Żydów, co proponowała jedna z partii? Poważne są połajanki i oskarżenia wobec premiera autorstwa izraelskiej pani wiceminister? Wywoływanie wściekłych awantur, urządzanie prowokacji, obustronne opluwanie się, dosłownie i w przenośni? Toż to najkrótsza droga do pełnej europeizacji Polski, czyli do wyhodowania u nas jawnie antysemickiej, populistycznej, ksenofobicznej partii, tak na co najmniej piętnaście procent. O, tak, wtedy będziemy jak Austria czy Niemcy i w połowie tak dobrzy jak Francja lub Włochy, pełnia Europy, voila.

Dawno temu pomysł, jak skończyć sprawę mienia pożydowskiego, miał Szewach Weiss, którego nazwisko jeszcze się w tym felietonie pojawi. Były ambasador zaproponował, by część majątku – 10, 20 proc., bo cały to niemożliwe – trafiła na konto zarządzanego przez Polaków i Żydów ze świata funduszu. Za te pieniądze można by finansować wszystko, co przyczyniłoby się do pojednani...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA