fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauka

Szukał narzeczonej. Przeszedł 1,3 tys. kilometrów

Stock adobe
Tygrys C1 w ciągu 5 miesięcy przebył 1,3 tys. kilometrów. Dojrzewający samiec szukał swojego terytorium, stołówki i narzeczonej.

Młody, 2,5-letni tygrys nazwany C1 urodził się w rezerwacie Tipeshwar w stanie Maharasztra, gdzie żyje 10 osobników tego gatunku. jest jednym z trzech samców, których matką jest T1.

W luty tego roku dwuletni wówczas kot został zaopatrzony w obrożę z nadajnikiem GPS. Od tej pory jego przemieszczanie się było monitorowane co godzinę.

W ciągu ostatnich 9 miesięcy tygrysa zarejestrowano w ponad 5 tys. lokalizacji.

Przed 5 miesiącami tygrys wyruszył w drogę. Przez ten czas przebył 1,3 tys. kilometrów. C1 poruszał się wyłącznie w nocy, w dzień odpoczywał w zaroślach. W spór z człowiekiem wdał się tylko raz - zranił mężczyznę, który wszedł w krzaki, gdzie ucinał sobie drzemkę.

Nie jest wykluczone jednak, że tygrys będzie musiał zostać odłowiony i przeniesiony do najbliższych lasów, by uniknąć nieprzewidzianych wypadków.

Na razie tygrys wędruje - szukając dla siebie własnego terytorium, stołówki i narzeczonej. Aby zaspokoić jego potrzeby, powinien objąć w posiadanie terytorium, na którym żyje co najmniej 500 zwierząt, jego "bank żywności".

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA