fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

#RZECZoPOLITYCE Szułdrzyński: PO musi pokazać, że nie ma nic do ukrycia

rp.pl
- Niszczenie Donalda Tuska przez Grzegorza Schetynę byłoby podcinaniem gałęzi, na której siedzi – mówił zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński, gość Andrzeja Stankiewicza w programie #RZECZoPOLITYCE.

Zdaniem zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” głównym celem komisji ds. wyjaśnienia afery Amber Gold jest były premier Donald Tusk. - Wczoraj Jarosław Gowin powiedział, że dwie osoby mają największą wiedzę o Amber Gold. Były premier Donald Tusk i on, jako ówczesny minister sprawiedliwości – mówił gość programu. Jego zdaniem Gowin, który zadeklarował, że chce być przesłuchiwany przez członków komisji może znaleźć się przez to w niezręcznej sytuacji.

Dlaczego pomysł z komisją pojawił się akurat w tym momencie? - Część polityków PiS uważa, że powołanie komisji ma przykryć wypowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego o likwidacji OFE – powiedział Szułdrzyński. - PiS mówił już o tym w kampanii wyborczej, że chce wyjaśnić sprawę afery taśmowej i Amber Gold, więc realizuje swój program – dodawał.

Dlaczego PiS najpierw ogłosił, że w komisji ds. Amber Gold nie znajdzie się poseł Nowoczesnej, a potem zmienił decyzję? - Ze względu na napięcia PO i Nowoczesnej – mówił Szułdrzyński, który uważa, że przedstawiciel partii Ryszarda Petru został dołączony do składu żeby pognębić Platformę. 

Szułdrzyński wyjaśniał dlaczego Kluby Parlamentarne jednomyślnie były za powołaniem komisji, w tym posłowie Platformy. - PO nie mogła protestować, bo komisja i tak powstanie. Poza tym musi pokazywać, że nie ma niczego do ukrycia w tej sprawie – argumentował. 

- Donald Tusk to Platforma Obywatelska, PO to Tusk – mówił Szułdrzyński. - Niszczenie Tuska przez Schetynę byłoby podcinaniem gałęzi, na której siedzi – dodał.

#RZECZOPOLITYCE: Michał Szułdrzyński o tym czy PIS wyjaśni aferę taśmową

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA