fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Ładne słowa bez konkretów

Anna Wojda
Fotorzepa/ Waldemar Kompała
Dziś w gazetach bez zaskoczenia – na okładkach wszystkich dzienników Beata Szydło i analizy wczorajszego expose.

Wszyscy powtarzają jedno: obietnic było dużo, gorzej z konkretami. W „Rzeczpospolitej” na drugiej stronie cztery komentarze: polityczny, prawny, gospodarczy i ostatni dotyczący polityki zagranicznej. I w każdym z nich wytykanie, że w expose nie było konkretów lecz powtórzenie obietnic z okresu kampanii wyborczej.

„Dziennik Gazeta Prawna” twierdzi, że jeśli PiS uda się zrealizować plan z expose, będzie pierwszą polską partią, która dotrzyma obietnic wyborczych.

„Gazeta Wyborcza” zaś analizuje na pierwszej stronie nie tylko expose Beaty Szydło ale też superpremiera Kaczyńskiego i program rewolucji, jaki szykuje Polakom PiS.

Każdy z dzienników twierdzi, że w expose zabrakło wyliczeń kosztów złożonych obietnic. I każdy próbuje je oszacować. Są gigantyczne.

Wczorajsze expose można podsumować jednym zdaniem: z pustego nie potrafił nalać nawet Salomon. Ale może rząd PiS dokona niemożliwego.

Z ciekawych informacji w dzisiejszej prasie, które nie są związane z expose, polecam analizy dotyczące ułaskawienia Mariusza Kamińskiego z prawnych stron „Rzeczpospolitej” i z „Gazety Wyborczej”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA