fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Izrael: Pierwsze dwa zgony zakażonych od ponad dwóch tygodni

Izrael
AFP
Niezaszczepiony 48-latek i zaszczepiony osiemdziesięciokilkuletni mężczyzna zmarli po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 - to pierwsze dwa zgony zakażonych od ponad dwóch tygodni.

Zmarły w Wolfson Medical Center w mieście Holon 48-latek nie był zaszczepiony na COVID-19. Mężczyzna nie cierpiał też na żadne choroby współistniejące - oprócz nadciśnienia.

Krewni zmarłego twierdzili, że bezskutecznie namawiali go, do szczepienia na COVID-19.

Drugi zmarły po zakażeniu to 86-latek, leczony w Rambam Medical Center w Hajfie. Mężczyzna był zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki.

W szpitalu przebywa też siedemdziesięciokilkuletnia żona zmarłego - ona również jest zakażona mimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki.

Izrael boryka się ze wzrostem liczby zakażeń w związku z pojawieniem się wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2. Wzrostowi liczby zakazeń nie towarzyszy jednak gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji i zgonów - co, zdaniem ekspertów, jest dowodem na skuteczność programu szczepień na COVID-19.

Przed 8 lipca ostatni raz zgony zakażonych raportowano w Izraelu 23 czerwca.

W ciągu doby w Izraelu wykryto 518 zakażeń koronawirusem. Liczba aktywnych zakażeń w Izraelu wzrosła do 3 568.

Odsetek pozytywnych testów na COVID wynosi 0,7 proc.

W szpitalach przebywa 78 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 46 z nich jest w stanie ciężkim.

Jak dotąd 5,7 mln mieszkańców Izraela (z 9,3 mln) otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19. 5,2 mln jest w pełni zaszczepionych.Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA