fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Chile: W pełni zaszczepieni nadal muszą nosić maski

Transport chorego na COVID w Chile
PAP/EPA
Chilijczycy w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 będą mogli od środy swobodniej przemieszczać się po kraju, ale nadal będą musieli nosić maski, a granice kraju pozostaną zamknięte do połowy czerwca - informuje Reuters.

Podróżowanie po Chile zostało obwarowane licznymi obostrzeniami w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem po okresie wakacji (na półkuli południowej przypadają zimą), co poskutkowało wprowadzeniem lockdownów w ielu częściach Chile.

W kraju w pełni zaszczepiono na COVID-19 ponad 50 proc. mieszkańców kraju (ok. 7,7 mln osób), co stawia ten kraj w czołówce najszybciej szczepiących przeciw koronawirusowi krajów świata.

Mimo tak szeroko zakrojonego programu szczepień w pełni zaszczepieni muszą nadal stosować się do reżimu sanitarnego - co oznacza m.in. noszenie masek w miejscach publicznych i zachowywanie dystansu społecznego.

Rzecznik rządu, Jaime Bellolio podkreślił, że decyzja o umożliwieniu w pełni zaszczepionym swobodniejszego podróżowania po kraju, nie powinna być postrzegana jako zachęta do nieprzestrzegania protokołów sanitarnych.

Osoby w pełni zaszczepione nie będą mogły poruszać się w przestrzeni publicznej w czasie obowiązującej w nocy godziny policyjnej.

W Chile od początku epidemii wykryto 1,3 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 28 548 chorych na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA