fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hołownia: W kościołach obowiązują prawa biologii

Szymon Hołownia
Fotorzepa, Jerzy Dudek
W kościele jako budynku obowiązują prawa biologii. Jeśli Bóg dał nam możliwość ich rozumienia, to powinniśmy wyciągać praktyczne wnioski - mówił w Polskim Radiu lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

W Polsce trwa trzecia fala epidemii koronawirusa. Wczoraj zarejestrowano rekordową od początku pandemii liczbę zakażeń i zgonów z powodu Covid-19.

W całej Polsce obowiązują obostrzenia, w tym limity osób w kościołach i sklepach, zamknięte sklepy wielkopowierzchniowe, obowiązek noszenia maseczek  i zachowania dystansu.

W świątyniach limit powierzchni na jednego wiernego zwiększono z 15 do 20 m kwadratowych.

Lider Polski 2050 przyznał, że nie rozumie, dlaczego nie podjęto decyzji o zamknięciu kościołów. Uważa, że można byłoby nad tym dyskutować, gdyby w Polsce notowano kilka tysięcy zakażeń dziennie, ale nie wtedy, gdy jest ich ponad 35 tysięcy. Zwłaszcza że członkowie Rady Medycznej przy premierze co chwila mówią o możliwości zamknięcia całego kraju.

- To nie jest atak na Kościół. To wspólnota, nic jej nie zagraża - mówił Hołownia.

Dodał, że kościół jest budynkiem i w jako takim obowiązują w nim prawa biologii. - Jeśli Bóg dał nam możliwość ich rozumienia, to powinniśmy wyciągać praktyczne wnioski - stwierdził.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA