fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Japonii: Gwałtowny spadek poparcia dla nowego premiera

Yoshihide Suga
AFP
Poparcie dla nowego premiera Japonii, Yoshihide Sugi, spadło o 13 punktów procentowych, w związku z niezadowoleniem opinii publicznej ze sposobu radzenia sobie z kolejną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju - wynika z sondażu opublikowanym przez Kyodo News.

Suga, który we wrześniu zastąpił na stanowisku premiera Shinzo Abe (ustąpił ze stanowiska z przyczyn zdrowotnych) i jego gabinet cieszą się obecnie poparciem 50,3 proc. - to o 12,7 punktu procentowego mniej niż w sondażu przeprowadzonym przed miesiącem - podaje Kyodo News.

Odsetek niezadowolonych ze sposobu sprawowania władzy przez Sugę i jego rząd wzrósł w ciągu miesiąca do 32,8 proc. (wzrost o 13,6 punktu procentowego w ciągu miesiąca).

48 proc. respondentów w sondażu Kyodo News chce, aby rząd zawiesił forsowany program "Go To Travel", który miał pomóc w ożywieniu turystyki wewnętrznej w Japonii poprzez subsydiowanie przez rząd części wydatków ponoszonych przez turystów.

Wielu ekspertów uważa jednak, że zachęcanie w ten sposób Japończyków do mobilności przyspieszyło rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Obecnie Japonia mierzy się z trzecią falą epidemii COVID-19.

Z sondażu opublikowanego przez dziennik "Yomiuri" wynika, że 57 proc. Japończyków chce zawieszenia programu "Go To Travel".

Suga przed kilkoma dniami bronił programu wspierania turystyki podkreślając, że jego celem jest wspieranie drobnych przedsiębiorców działających w branży turystycznej.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA