fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Kupiłeś te batoniki? Zwróć je do sklepu albo producenta

Adobe Stock
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne ws. batoników Frupp.

GIS informuje, że 3 partie produktów pn. „Frupp Jabłko", „Frupp Kids jabłko – marakuja", „Frupp Kids jabłko – jagoda" zostały dobrowolne wycofanie ze sprzedaży.

Firma Celiko S.A. zadecydowała zapobiegawczo o wycofaniu słodyczy z rynku ze względu na stwierdzenie obecności ciała obcego. Podczas kontroli spółka w jednym z surowców do produkcji batonów wspomnianych partii znalazła niewielki plastikowy element. Z uwagi na potencjalne zanieczyszczenie zaprzestano sprzedaży słodyczy.

- W wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego naszych batonów wychwyciliśmy ciało obce. Po uzyskaniu informacji z łańcucha dostaw dotyczącej plastikowego elementu w produkcie Celiko S.A. podjęło decyzję o zapobiegawczym wycofaniu z rynku naszych trzech produktów: Frupp Kids JABŁKO-JAGODA, Frupp KIDS JABŁKO-MARAKUJA i Frupp JABŁKO. Decyzja o wycofaniu całości partii jest spowodowana znalezieniem niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców, podczas produkcji kolejnej partii wyrobu. Decyzja została podjęta przez firmę Celiko zapobiegawczo i dobrowolnie. Aby wykluczyć ryzyko, prosimy Konsumentów, aby nie spożywali wyrobów o nr partii: FRUPP JABŁKO – 11.08.2021/2/L1G, FRUPP KIDS JABŁKO-MARAKUJA – 13.08.2021/2/L1G, FRUPP KIDS JABŁKO-JAGODA – 16.08.2021/2/L1G - pisze na swojej stronie producent.

Spółka zwróciła uwagę, że produkty objęte wycofaniem można zwrócić do sklepu, w którym były kupione lub bezpośrednio do Celiko. Ponadto zaznaczyła, że koszty związane ze zwrotem zostaną zrekompensowane.

Inspektorat ostrzega konsumentów przed spożywaniem produktów wskazanych w komunikacie.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA