fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

GIS ostrzega: te lody wycofano ze sprzedaży

Lody na patyku
Adobe Stock
Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące wycofania trzech partii lodów.

Wszystko za sprawą braku oznakowania w języku polskim, w tym informacji o alergenach. Informacja dotyczy produktu pn. PEANUT M&M'S ICE CREAM w opakowaniach 62g.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Mars Polska Sp. z o.o. wycofaniu wskazanych poniżej partii lodów z orzechowymi cukierkami M&M'S - czytamy na gis.gov.pl.

Wycofywany produkt nosi następujące numery partii: 028D2DOE01, 028D3DOE01 oraz 028E1DOE01. kod kreskowy produktu to (EAN): 5000159500340, a data minimalnej trwałości lodów to 31 grudnia 2021 r.

Producentem słodyczy jest Mars Wrigley Confectionery z siedzibą we Francji, dystrybutorem natomiast Mars Polska Sp. z o.o. z Sochaczewa.

GIS informuje, że dystrybutor prowadzi wycofywanie wskazanych partii produktu z obrotu, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują ten proces.

Inspektorat ostrzega, że zjedzenie wskazanych wyżej partii lodów przez osoby uczulone na którykolwiek z użytych składników alergennych może wywołać negatywne skutki zdrowotne. - Osoby uczulone na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne nie powinny spożywać produktu wskazanego w komunikacie.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA