fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Chipsy z Lidla wycofane ze sprzedaży

GIS
Główny Inspektor Sanitarny opublikował kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi o chipsy paprykowe "Snack Day" sprzedawane w Lidlu.

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, firma Lidl , ze względu na bezpieczeństwo konsumentów, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g" z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020 i poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o podjętych działaniach.

Ostatnie badanie  produktu wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki. Klienci z alergią na siarczyny nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka.

Czytaj też: Nowy system powiadamiania o środkach spożywczych GIS

Producentem chipsów jest Trüller Knabber – Gebäck GmbH, ul. Erna – Scheffler – Str. 3, 51103 Köln, Niemcy

Firma Lidl niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu artykułu z rynku. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej (https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow) oraz w sklepach, w których sprzedawano artykuł, tj. w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Opakowania zakwestionowanych chipsów, również napoczęte, można zwracać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA