fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Rośnie magazynowa platforma REINO

Polish Logistics
materiały prasowe
Polish Logistics inwestuje nie tylko w gotowe magazyny, ale i projekt deweloperski.

Platforma inwestycyjna powołana przez REINO Capital w sojuszu z inwestorami z Wielkiej Brytanii, kupiła działkę pod projekt deweloperski w Piotrkowie Trybunalskim. Grunt przylega do kupionego wcześniej w tym roku centrum Logistic City. Dzięki inwestycji powierzchnia najmu w parku zwiększy się ze 135 tys. mkw. do docelowo ponad 400 tys. mkw.

Giełdowe REINO jesienią ub.r. zawarło sojusz z brytyjskim IO Asset Management w sprawie utworzenia platformy Polish Logistics inwestującej w magazyny w Polsce. W styczniu br. partnerzy pozyskali partnera kapitałowego, brytyjską grupę Grosvenor. W październiku partnerzy informowali o zawarciu listu intencyjnego w sprawie nabycia portfela nieruchomości magazynowych o łącznej powierzchni ponad 200 tys. mkw.

REINO ma partycypować w przychodach z tytułu wynagrodzenia za asset management (zarządzanie portfelem). Firma szacuje, że po rozbudowie kompleksu w Piotrkowie i zakupie portfela roczne przychody joint venture z IO z tytułu asset managementu powinny wynosić około 2,5 mln euro (11,2 mln zł) – REINO ma 60 proc. udziałów w biznesie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA