fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Rosja odpowiada na amerykańskie sankcje. Nie uderzą w Rosjan

Bloomberg
Ostateczna wersja rosyjskiej odpowiedzi na sankcje Donalda Trumpa została znacznie złagodzona. Tak by nie uderzyć w samych Rosjan.

Duma ostatecznie zatwierdziła dziś ustawę „O przeciwdziałaniu nieprzyjacielskiemu postępowaniu USA i innych krajów". Dokument wejdzie w życie w dniu opublikowania.

Deputowani zgodzili się, by najważniejsze decyzje w sprawie konkretnych posunięć podejmował premier za zgodą prezydenta. Mogą oni, według własnego uznana, zerwać lub zawiesić kontakty gospodarcze z innymi państwami; wprowadzać zakaz wjazdu działania na terenie Rosji konkretnych osób i firm; wprowadzić cła zaporowe i zakaz wwozu konkretnych towarów.

Nie mogą to być jednak dobra, które nie mają swoich rosyjskich odpowiedników (tak jest np. z wieloma lekami, których nie obejmie zakaz importu). Lista objętych sankcjami towarów i usług z zagranicy nie może uderzać w rosyjskich konsumentów.

Osoby fizyczne (obywatele Federacji) będą mogli wwozić zabronione towary w ilościach na własne potrzeby. Listę towarów objętych kontr sankcjami opublikuje na swoich stronach rosyjski rząd.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA