fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

WTO ma 4 nowych wicedyrektorów generalnych

Ngozi Okonjo-Iweala
Ngozi Okonjo-Iweala
Bloomberg
Światowa Organizacja Handlu podała o wyborze czworga nowych wicedyrektorów generalnych, zachowując dotychczasową równowagę między Stanami i Chinami, bo w tym gronie znaleźli się eksperci z tych krajów

Poprzedni wicedyrektorzy, sami mężczyźni, ustąpili 31 marca — podał Reuter. W nowym gronie są dwie kobiety: Amerykanka i Kostarykanka. Zgodnie z tradycją, Stany reprezentuje Angela Ellard, prawniczka i ekspert od handlu, która pracowała w Kongresie USA, Azję — Zhang Xiangchen, obecnie wiceminister handlu Chin i były ambasador tego kraju przy WTO (jego konkurentem był Mohan Kumar z Indii), Unię Europejską — Jean-Marie Paugam, stały przedstawiciel Francji w tej organizacji, a o interesy krajów rozwijających się będzie dbać Anabel Gonzalez, była minister handlu Kostaryki.

„Po raz pierwszy w historii naszej organizacji połowę wicedyrektorów generalnych stanowią kobiety. To podkreśla moje zaangażowanie we wzmocnienie naszej organizacji utalentowanymi przywódcami, z jednoczesnym osiągnięciem równowagi płci na wysokich stanowiskach" — oświadczyła dyrektor generalna WTO od 1 marca, Ngozi Okonjo-Iweala, była minister finansów Nigerii i b. ekonomistka Banku Światowego, pierwsza kobieta kierująca organizacją z Genewy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA