fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wielki zwrot w strategii Warrena Buffetta

Bloomberg
Ten guru potężnej armii inwestorów giełdowych znany był ze sceptycznego podejścia do skupu akcji własnych przez spółki a teraz sam kupuje na potęgę.

W trzecim kwartale jego wehikuł finansowy Berkshire Hathaway skupił swoje walory za około 9 miliardów dolarów, za więcej niż kiedykolwiek nabył w całym roku. Od początku 2020 roku poszło na ten cel 16 miliardów dolarów.

Zasoby gotówki Berkshire Hathaway w trzecim kwartale spadły do 145,7 miliarda, ale wciąż jest to wielka góra pieniędzy. Przez lata Buffet polował na atrakcyjne transakcje, które zapewniłyby mu satysfakcjonuje stopy zwrotu. Jednak ostatnio głównym sposobem na wykorzystanie gotówki stały się buyback, inwestycje w japońskie wielkie firmy handlowe, czy zakupy na rynku gazowym, wylicza Bloomberg.

W trzecim kwartale akcje Berkshire Hathaway podrożały o 20 proc. i były to lepsza inwestycja niż indeks Standard&Poor's500, który w tym czasie zyskał 8,5 proc. Mimo zwyżki kursu spółka Buffetta podkręciła tempo skupu swoich walorów. Od końca 2019 roku walory klasy A Berkshire Hathaway potaniały o 7,6 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA