fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Na Wall Street znowu kupowali insiderzy

Bloomberg
W ubiegłym tygodniu na Wall Street przewaga kupujących insiderów nad sprzedającymi była największa od października 2016 roku, wskazują dane Sundial Capital Research.

Inwestorzy, którzy zbili kasę kupując akcje w dołku lutowej wyprzedaży znowu są w akcji. W minionym tygodniu przewaga kupujących insiderów, wśród których znaleźli się szefowie General Electric i IBM, nad sprzedającymi była największa od października 2016 roku, wskazują dane firmy analitycznej Sundial Capital Research.

Pomogło to w odbiciu indeksu Standard&Poor’s500 po jednej z najbardziej intensywnych wyprzedaży w okresie obecnego rynku byka.

Wzrost popytu na akcje ze strony najwyższych rangą menedżerów, zdaniem Bloomberga może być postrzegany jako wotum zaufania po tym jak w październiku z rynku wyparowały ponad 2 biliony dolarów.

Tydzień temu, przy wskaźniku cena/zysk na poziomie 15,1 (dla prognozowanych wyników), wycena S&P500 była najniższa od ponad dwóch lat.

Jason Goepfert, szef Sundial Capital twierdzi, że zakupy akcji przez korporacyjnych insiderów są bardziej wiarygodną wskazówką co do kierunku rynku niż sprzedaż.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA