fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Dotacje unijne na ocieplanie budynków mieszkalnych

Ocieplenie ścian, dachów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych to przykładowe działania, które można podjąć w ramach modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Konkurs na dofinansowanie takich inwestycji ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Przed szansą uzyskania dofinansowania stoją m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także jednostki samorządu terytorialnego, ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego. A będzie ono przyznawane na realizację projektów związanych z kompleksową, głęboką modernizacją energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Z opracowanych dokumentów i planów inwestycyjnych musi wynikać, jakie oszczędności przyniesie konkretny projekt. Przy tym, aby w ogóle kwalifikować się do uzyskania wsparcia, inwestycja musi spełniać pewne minimalne efekty.

Za organizację konkursu, w tym za nabór wniosków odpowiada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. A wiąże się on z realizacją działania 2.7 „Modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkaniowych", które składa się na program regionalny województwa zachodniopomorskiego. Na sfinansowanie najlepszych projektów inwestycyjnych, czyli takich, które uzyskają najwyższą ocenę zarezerwowano ponad 28 mln zł. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania (intensywność wsparcia) wynosi 85 proc. Nabór wniosków wystartuje z końcem września i będzie prowadzony do końca listopada.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin naboru, kryteria formalne i merytoryczne służące ocenie wniosków, wytyczne, wzory dokumentów i inne dokumenty pomocne przy pisaniu wniosku można znaleźć na stronie www.rpo.wzp.pl oraz www.wfos.szczecin.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA