fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

GetBack wzywa obligatariuszy do aktualizacji danych

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Windykacyjny GetBack przygotowuje się do przyspieszonej wypłaty trzeciej, czwartej i części piątej raty układowej. Zanim to jednak nastąpi przeprowadzona musi być aktualizacja danych obligatariuszy.

W związku z tym, spółka zdecydowała się wysłać do wszystkich obligatariuszy, za pośrednictwem domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencję dla poszczególnych serii obligacji, pismo z prośbą o aktualizację wszystkich danych do 30 kwietnia.

- Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego. Tacy obligatariusze zmuszeni byliby do dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego, a tego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych – wskazuje Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBack.

Spółka podkreśla, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż w obecnej sytuacji epidemiologicznej proces aktualizacji danych może być utrudniony. Dlatego zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w KDPW. na rachunkach papierów wartościowych, telefoniczny lub e-mailowy kontakt z podmiotami prowadzącymi takie ewidencje.

- Mamy nadzieję, że proces aktualizacji danych przebiegnie sprawnie i wszyscy obligatariusze bez niepotrzebnych perturbacji otrzymają pierwsze wypłaty w ramach realizowanego układu - dodaje Nawłoka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA