fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Cezary Kaźmierczak: Strach, co zrobi kolejna ekipa

Cezary Kaźmierczak
materiały prasowe
Obecny rząd, jak i poprzednie, same zapracowały na brak zaufania przedsiębiorców - twierdzi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w rozmowie z Business Insider Polska.

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, odniósł się w rozmowie z Business Insider Polska do problemów z systemem emerytalnym w Polsce, wytykając błędy zarówno poprzednich rządów, jak i obecnej władzy.

- Poprzednia władza rozpoczęła demontaż OFE, a trzeba pamiętać, że na działanie tego systemu rząd był ze społeczeństwem umówiony. Obecna ekipa demontaż dokończyła, a przy okazji próbuje ciągle coś innego demontować, np. limit 30-krotności składki ZUS. Strach, co zrobi kolejna ekipa - powiedział Kaźmierczak. 

- W otoczeniu takich działań rządu nie można się dziwić, że firmy i obywatele są nieufni co do nowych rozwiązań, których efekty mają być widoczne za kilkanaście lat - dodał. 

Kaźmierczak twierdzi, że musimy zacząć rozmawiać o wieku emerytalnym i przeprowadzić gruntowne reformy systemu emerytalnego. 

- Jeśli nie wprowadzimy nowego systemu emerytalnego oraz nie zajmiemy się problemem demografii w Polsce na poważnie, doprowadzi to w ciągu najbliższych 20-30 lat do sytuacji, w której większość emerytur wypłacanych z systemu publicznego znacząco zbliży się do poziomu emerytury minimalnej - podkreśla.

Więcej na: Business Insider Polska 

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA