fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Revolut rozszerza sojusz z Visą

Nikolay Storonsky, prezes Revolut Ltd.,
Bloomberg
Fintech specjalizujący się w transakcjach wielowalutowych i kartowy gigant rozszerzają dotychczasową współpracę w Europie o 24 nowe rynki na świecie.

Obie firmy zbudowały w ciągu ostatnich czterech lat silne partnerstwo. Revolut zaczął wydawać użytkownikom karty Visa w Europie w lipcu 2017 roku. Od tamtego czasu wykorzystał ekspertyzę i globalną sieć Visa do swojego dynamicznego wzrostu i oferuje dziś karty z logo Visa na wszystkich kluczowych rynkach w Europie.

Teraz Revolut, z którego usług korzysta ponad 7 milionów użytkowników w Europie i blisko 700 tysięcy w Polsce, podpisał umowę z Visą, która ma pomóc mu w globalnej ekspansji. Dzięki wykorzystaniu marki, skali i akceptacji kart Visa na świecie, Revolut będzie w stanie zaoferować usługi w pięciu nowych regionach, dotrze do 24 nowych rynków, dzięki czemu będzie operować w sumie na 56 rynkach. W trakcie globalnej ekspansji Revolut będzie w pierwszej kolejności oferował karty Visa.

Revolut oferuje klientom, za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej usługi takie jak wymiana walut, narzędzia do kontroli wydatków, szybkie przelewy między użytkownikami - wszystko to w połączeniu z kartami Visa. W ramach kontynuacji udanej współpracy w Europie, Visa pomoże Revolut wejść na nowe rynki, których lista obejmie z początku, Australię, Brazylię, Kanadę, Japonię, Nową Zelandię, Rosję, Singapur oraz Stany Zjednoczone, a następnie Argentynę, Chile, Kolumbię, Hong Kong, Indie, Indonezję, Koreę Południową, Malezję, Meksyk, Filipiny, Arabię Saudyjską, RPA, Taiwan, Tajlandię, Ukrainę i Wietnam. Visa jest akceptowana w blisko 54 milionach punktach usługowych w 200 krajach, dzięki temu posiada skalę, doświadczenie i ekspertyzę niezbędną by skutecznie pomóc fintechom, takim jak Revolut, w globalnej ekspansji.

Oferta firm zawiera m.in. elastyczne, spersonalizowane i błyskawiczne usługi finansowe. Użytkownicy otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o wydatkach, miesięczne notyfikacje o przekroczonym budżecie, mogą ustawiać limity wydatków w poszczególnych kategoriach. Uzupełnieniem aplikacji Revolut jest Visa API, w tym Visa Token Service i Payments Attribute Account Inquiry, karty przedpłacone i debetowe Visa. Ważnym elementem jest też podstawowa specjalizacja Revoluta, czyli błyskawiczna, niedroga wymiana walut, jego klienci mogą płacić za granicą w ponad 150 walutach oraz przechowywać i wymieniać 29 walut i 5 kryptowalut, w tym bitcoin, dolar kanadyjski, dolar amerykański, peso meksykańskie, funty brytyjskie i euro - bezpośrednio w aplikacji po kursie międzybankowym. Dochodzą do tego płatności P2P - użytkownicy mogą szybko, bezpłatnie wysyłać i prosić o pieniądze a także dzielić rachunki w restauracjach i barach z każdym użytkownikiem Revolut na świecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA