fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Producent środków homeopatycznych leczy ból głowy tabletkami z Muru Berlińskiego

Adobe Stock
Brytyjska rodzina królewska od 1980 r. stosuje wyroby homeopatyczne jednej firmy, Ainsworths. Jak się okazuje, w swoim asortymencie posiada ona zmielone i przerobione na tabletki fragmenty Muru Berlińskiego. Według przedstawicieli firmy, specyfik ma leczyć depresję i astmę.

Duża butelka pełna tabletek kosztuje 114 funtów (ponad 540 złotych), informuje „The Telegraph". Ainsworths przygotowuje produkt przez zmielenie fragmentów Muru Berlińskiego i rozcieńczenie ich wielokrotnie w kombinacji alkoholu, wody i laktozy.

Sprzedaż homeopatycznych tabletek opartych o fragmenty Muru Berlińskiego wywołało negatywną reakcję środowisk naukowych. Edzard Ernst, emerytowany profesor medycyny z Uniwersytetu Exeter, napisał, że według producentów tabletki posiadają „moc duchową", pochodzącą z obiektu, która ma stanowić remedium na bezsenność, agresję, depresję, astmę i bóle głowy. „To nie tylko szalone, ale i nieefektywne" – skomentował Edzard Ernst.

Rzecznik Ainsworths stwierdził, że Ernst jest ignorantem.

Rodzina Królewska, jak przypomina serwis, od wielu lat korzysta z rozwiązań oferowanych przez medycynę alternatywną, zwłaszcza z homeopatii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA