fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Niemcy uratują inne firmy, nie tylko Lufthansę

AFP
Niemiecki rząd będzie obejmować nowe udziały w firmach zagrożonych z powodu pandemii, jak to zrobił z Lufthansą — ogłosił minister gospodarki Peter Altmaier na łamach „FAZ”

Udziałowcy przewoźnika zaakceptowali w czerwcu ogromną większością plan ratunkowy za 9 mld euro. — Mówimy być może o kilkudziesięciu przypadkach. W bardzo ograniczonej liczbie wykorzystamy możliwości w ramach funduszu stabilizacji gospodarczej obejmując taki udział. Zawsze jasno mówiłem, że udziały skarbu państwa powinny być absolutną ostatecznością — cytuje go Reuter.

Minister Altmaier zapewnił, że rząd nie będzie sprzeciwiać się planom Lufthansy, która ogłosiła kilka dni temu zamiar zlikwidowania 20 proc. stanowisk kierowniczych i około tysiąca etatów administracyjnych. Ogłosił ponadto, że w przyszłym roku zapadnie decyzja o losie 15 proc. udziałów skarbu państwa w Commerzbanku przejętych podczas kryzysu finansowego.

Władze 16 krajów związkowych zamierzają zaciągnąć nowy dług 95 mld euro na działania łagodzące szok w gospodarce wywołany koronawirusem — podał tygodnik „Der Spiegel". Będzie to suma niezależna od 218,5 mld euro, jakie rząd federalny zamierza pozyskać na sfinansowanie wsparcia gospodarki, która w tym roku zmaleje o ponad 6 proc.

Tygodnik wyliczył po zapoznaniu się z zamiarami regionalnych resortów finansów korzystających z dużej autonomii, że ten dodatkowy dług wyniesie 95 mld euro, oprócz dotychczas zaciągniętych łącznie ok. 580 mld euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA