fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Z powodu plastiku nie żyje diugoń. Tajlandia oglądała jej walkę

AFP
Diugoń przybrzeżny o imieniu Mariam zmarła z powodu infekcji wywołanej przez plastik znajdujący się w żołądku. Walkę o powrót do zdrowia ssaka obserwowali z zainteresowaniem mieszkańcy Tajlandii.

Mariam wypłynęła w płytkich wodach połodniowo-zachodniej Tajlandii kilka miesięcy temu. Zdjęcia i nagrania z jej  zabawy z ratownikami obiegły media społecznościowe w Tajlandii.

Popularności diugonia przybrzeżnego była tak duża, że ludzi obserwowali go nawet na całodobowych transmisjach internetowych.

Zwierzę zmarło tuż po północy. Mimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się jej uratować - przekazał Chaiyapruk Werawong, szef parku morskiego z prowincji Trang.

- Zmarła z powodu zakażenia krwi i ropy w żołądku - dodał. W jej przewodzie pokarmowym znaleziono niewielkie ilości plastiku.

Przeprowadzona autopsja wykazała, że tworzywa sztuczne spowodowały zatory w żołądku, co wywołało zapalenie i gromadzenie się gazów.

Werawong uważa, że śmierć Mariam powinna być dla ludzi lekcją. Rzuca to światło na coraz większy problem zanieczyszczeń mórz i oceanów.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA