fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dopalacze

Nowy spot GIS przeciw dopalaczom. Równie zły

YouTube
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował kolejny spot ostrzegający przed zażywaniem dopalaczy. Nowe nagranie, podobnie jak poprzedni materiał, zostało wyśmiane przez internautów.

W piątek opublikowano pierwszy spot. Minutowe nagranie przedstawia dwoje nastolatków, którzy spędzają czas pod blokiem. Podchodzi do niech zakapturzony mężczyzna, który proponuje sprzedaż "towaru". "Powaliło cię? Oddalam to pytanie" - odpowiada jeden z nastolatków. Po chwili w tle pojawiają się funkcjnariusze policji, którzy zatrzymują dilera i odjeżdżają z nim radiowozem. Czytaj więcej

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego powiedzieli, że materiał tworzono trzy godziny, a koszt produkcji wyniósł 3210zł. Marek Posobkiewicz, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego powiedział, że mimo spadającej krytyki, jest zadowolony z efektu.

Opublikowany dziś materiał nawiązuje do poprzedniego. Tym razem film przedstawia dwóch mężczyzn rapujących na temat dopalaczy. "Mocarz, kiedy go zażyjesz, ostro cię pokopie i nie żyjesz" - pada kilkukrotnie.

"Narkotyki, dopalacze, szkodzą twemu zdrowiu równo, wiedzą nawet to Apacze - nie używka to, a gówno" - przekonują.

Pod materiałem, podobnie jak w przypadku poprzedniego materiału, pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. "Czy Główny Inspektorat Sanitarny bierze dopalacze przed tworzeniem tych spotów?", "To się nie dzieje", "Teraz już mam pewność że sobie z nas robią jaja..." - pisali internauci komentując spot.

Po dopalacze sięga coraz więcej osób po 30. roku życia - mówi psychiatra dr Beata Chwalba z Chorzowa, która od lat pracuje z pacjentami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Czytaj więcej

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA