fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Fałszywe wiadomości o koronawirusie. To nie Sanepid je wysyła

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y, w których podając się za inspekcję sanitarną, informują o pozytywnym teście na koronawirusa i proszą o kontakt. Sanepid radzi, by te wiadomości potraktować jako spam i oszustwo.

- W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Gdańsku.

To do mieszkańców Pomorza trafiły podejrzanych wiadomościach SMS, których autor podawał się za przedstawicieli Sanepidu.

W treści takiej wiadomości można przeczytać: "Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJĘ".

Pomorski Sanepid się od nich odcina. "Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo" - przestrzega na swojej stronie internetowej gdański Sanepid.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA