fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dymisje w grupie Energa, za informacje o podwyżkach

materiały prasowe
Prezes spółki Energa Obrót Dariusz Falkiewicz podał się do dymisji. Zarząd spółki Energa SA odwołał dyrektora biura prasowego Andrzeja Dunajskiego

To skutek publikacji portalu Money.pl, który poinformował, że Energa rozsyła przedsiębiorcom rozpiskę nowych cen za prąd.

- Chcielibyśmy jasno podkreślić, że ocena dokonana przez jednego z pracowników spółki ENERGA Obrót, w ramach korespondencji prowadzonej z przedsiębiorcą odnośnie cen energii elektrycznej, jest jego prywatnym poglądem, który nigdy w takiej korespondencji nie powinien zaistnieć i nie jest tożsamy ze stanowiskiem Grupy ENERGA. Również cytowana wypowiedź Dyrektora Biura Prasowego z listopada br. stanowiła zbyt daleko idącą ocenę sytuacji i nie odzwierciedla ona stanowiska Grupy ENERGA - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Chodzi o cytowaną w artykule wypowiedź Dunajskiego z listopada, że " wzrost cen węgla i uprawnień do emisji CO2 oraz wzrost cen produkcji energii to trend widoczny nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej. Energa Obrót SA, prowadząc działalność w zakresie sprzedaży energii dla przedsiębiorców, funkcjonuje na rynku konkurencyjnym i dokłada wszelkich starań, aby wzrost kosztów, o którym mowa wyżej, w możliwie najmniejszym stopniu przekładał się na podniesienie cen w ofertach składanych przedsiębiorcom". W konsekwencji zarząd odwołał dyrektora biura prasowego Andrzeja Dunajskiego.

- Grupa Energa jest jedną z czterech kluczowych grup energetycznych z przeważającym udziałem Skarbu Państwa i w pełni identyfikuje się oraz wspiera działania Rządu w obszarze cen energii elektrycznej - zapewniono w komunikacie spółki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA