fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

SPIKE na Rosomaku

Firma Mesko podpisała umowę, na dostawy dostawy dla Sił Zbrojnych RP przeciwpancernych pocisków rakietowych SPIKE do KTO Rosomak.
Podpisana w czwartek umowa zakłada dostawę pocisków ppk SPIKE do KTO Rosomak, wraz z zestawami do prowadzenia badań starzeniowych pozwalających na wydłużenie okresu przydatności. Zgodnie z zapisami porozumienia, pociski będą dostarczane w latach 2017 – 2020.
Łączny koszt realizacji umowy, będącej kontynuacją programu uzbrojenia „Przeciwpancerne Pociski Kierowane", wynosi ponad 602 mln złotych.
Zawarta umowa przewiduje m.in. wyposażenie pocisków SPIKE w silniki marszowe o minimalnym dymieniu i przeznaczenie ich na uzbrojenie KTO Rosomak, wyposażonych w wyrzutnie SPIKE.
Pociski SPIKE są dobrze znane polskiej armii. W 2004 r. spółka Mesko wygrała przetarg na dostarczenie systemu dla Wojska Polskiego. W latach 2004 – 2013 żołnierze otrzymali 2675 pocisków przeznaczonych do przenośnych wyrzutni. Warto tutaj zauważyć, że w zapisach nowej umowy, która zawiera także modernizację pocisków, wymagana jest zgodność wsteczna i co za tym idzie, nowe rakiety będą w w pełni kompatybilne z innymi wyrzutniami przenośnymi, będącymi na wyposażeniu wojska.
Umowę w imieniu Inspektoratu Uzbrojenia podpisał I zastępca szefa IU płk Piotr Imański, ze strony Wykonawcy podpisy złożyło dwóch członków zarządu - Piotr Jaromin oraz Jarosław Cieślik.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA