fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kraków wśród najciekawszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie

Adobe Stock
Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znalazł uznanie CNN.

Jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają tłumy turystów i lokalnych mieszkańców szukających świątecznej atmosfery i mniej lub bardziej unikalnych prezentów. Każde miasto ma coś, co je wyróżnia spośród innych, ale tylko najciekawsze i najbardziej niezwykłe trafiają na ogólnoświatowe zestawienia, takie jak to zrobione przez serwis CNN Travel.

Wśród jarmarków bożonarodzeniowych wyróżnionych przez dziennikarzy CNN znalazł się ten w Krakowie. Według Amerykanów dawna stolica Polski wyróżnia się tym, że jest idealny dla tych, którym marzą się białe święta. O wyjątkowości Krakowa i jarmarku na Rynku stanowią też lokalne specjalności takie jak ręcznie malowane gąbki czy szansa na znalezienie wśród oferty tanich antyków czy dziwnych i wspaniałych bibelotów. Krakowski jarmark bożonarodzeniowy trwa do 7 stycznia.

W Europie jest dużo jarmarków godnych odwiedzenia – CNN wyróżnia też choćby francuski Strasburg i jego jarmark z tradycją sięgającą 1570 roku i szeroką ofertą alzackich win. Miłośnicy tradycji sięgających głęboko w czasie powinni też koniecznie odwiedzić Wiedeń. Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Austrii zorganizowano w 1298 roku, a obecnie w Wiedniu organizowanych jest ponad 20 różnych jarmarków. Specjalną atrakcją w Wiedniu jest lodowisko przy jarmarku.

Dziennikarze CNN nie zapomnieli o sąsiadce Krakowa, czyli czeskiej Pradze, o której piszą, że „żadne miasto nie nadaje się lepiej na Boże Narodzenie niż Praga". W stolicy Czech są dwa jarmarki oddalone od siebie o kilka minut spaceru – jeden na Rynku Starego Miasta, a drugi zajmuje Václavské náměstí. Na obu można się napić piwa czy zjeść tradycyjną praską kiełbasę.

Również w Budapeszcie znajduje się ciekawy jarmark. W centrum węgierskiej stolicy można znaleźć tradycyjne jedzenie, grzane wino i popatrzeć na występy na żywo. Można też popatrzeć na gigantyczny kalendarz adwentowy na kawiarni Gerbeaud.

Wśród wyróżnionych przez CNN jarmarków znajdują się też imprezy w Toronto, Nowym Jorku, Florencji, Birmingham, Kopenhadze, Berlinie, Brukseli, Barcelonie, Sztokholmie, Zagrzebiu, Tallinie i Bazylei.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA