fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Donald Trump nie zarobi na G7

AFP
Prezydent USA Donald Trump zdecydował, że najlepszą lokalizacją na kolejny szczyt najbogatszych krajów świata G7 w 2020 będzie jego klub golfowy Trump National Doral w Miami.

Amerykanie ostro skrytykowali ten wybór, uznając, że prezydent wykorzystuje swój urząd i oficjalne wydarzenia,żeby na nich zarobić. Pod naporem krytyki prezydent USA tweetując kontrowersyjną decyzję odwołał. Wcześniej Donald Trump argumentował,że Trump National Doral byłby najlepszym wyborem, bo każda z delegacji mogłaby tam mieszkać w oddzielnym budynku, a krytykę jego oferty uznał za „ nieuzasadnioną i nieracjonalną"

W tej sytuacji Amerykanie rozpoczęli poszukiwania nowej lokalizacji i bardzo prawdopodobne jest, że ostatecznie wybrane zostanie Camp David, które już wcześniej było miejscem konferencji G7.

—Myślałem, że zrobię coś dobrego dla kraju tymczasem spotkałem się z niedorzeczną wrogością a przecież wszystko odbyłoby się po kosztach, bo nie zamierzałem na tym zarobić — tłumaczył.

Klub golfowy należący do prezydenta od kilku lat przynosi straty i delikatnie mówiąc nie jest  najlepszą inwestycją Trumpa, zwłaszcza po tym, jak w 2012 roku straciła swojego głównego klienta – organizatora największych turniejów golfa w USA.

W posiadłości mieści się 646 pokojów ( najtańszy bez śniadania, to wydatek 250 dol.), a na jej terenie są 4 pola golfowe. Dla Donalda Trumpa organizacja tak ważnej konferencji, jak szczyt G7, byłaby to możliwość zapełnienia obiektu podczas gorącego i deszczowego sezonu na Florydzie, kiedy hotel zazwyczaj stoi pusty. A i podczas szczytu sezonowego ma o jedną czwartą pokojów zajętych mniej, niż konkurencja. Zresztą podobnie jest z należącymi do prezydenta hotelami w Kanadzie, Nowym Jorku i Panamie od chwili, gdy został on wybrany na to stanowisko. Przy tym sam Doral ma raczej dobre recenzje, chociaż niektórzy goście skarżyli się na kiepską obsługę, zniszczone meble i pluskwy w łóżkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA