fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Work Service: sprzedaż Exact Systems przesuwa się w czasie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Po raz kolejny, tym razem o 10 dni - do końca lipca- wydłużono termin, w jakim Work Service ma zakończyć rozmowy o sprzedaży swej spółki zależnej Exact Systems. Spółkę chcą kupić jej szefowie- założyciele, którzy od maja b.r. mają wyłączność na negocjacje.

Piątkowe rozmowy nie doprowadziły do szczęśliwego finału prowadzonej od minionego roku operacji sprzedaży Exact Systems, która przynieść Work Service ponad 200 mln zł.(Do ustalonej na ponad 162 mln zł ceny dojdzie jeszcze spłata zadłużenia spółki, która ma też kupić obligacje Work Service).

Wpływy z tej transakcji są kluczowe dla Work Service której zarząd od ponad pół roku negocjuje refinansowanie zadłużenia ( spółka ma ponad 270 mln z krótkoterminowych pożyczek i kredytów). Warunkiem powodzenia tych rozmów jest zamknięcie sprzedaży Exact Systems. Bez tej transakcji Work Service będzie też trudno wypełnić swoje zobowiązania co do wykupu 19,8 proc. udziałów w węgierskiej spółce zależnej Pro Human.

Przedłużające się negocjacje z Pawłem Gosem i Lesławem Walaszczykiem – szefami Exact Systems, którzy przy wsparciu CVI Domu Maklerskiego chcą odzyskać kontrolę nad firmą, już kosztowały Work Service 5 mln zł. Tyle spółka musi zapłacić za to, że węgierski udziałowiec Pro Human zgodził się na przesunięcie terminu zapłaty drugiej i trzeciej transzy należności za swój pakiet. Według naszych informacji większość kwestii dotyczących sprzedaży Exact Systems już ustalono. Pozostały pewne rozbieżności- na tyle niewielkie, że powinny zostać uzgodnione do końca lipca. Inwestorzy nie wydają się być jednak przekonani – kurs spółki, który tąpnął poniżej 1,3 zł w połowie lipca, w piątek trzymał się na poziomie 1,26 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA