fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Większe zyski w kapeluszach

Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap ma za sobą udany II kwartał, podobnie ma być w kolejnych. Jej akcje w ostatnich tygodniach mocno drożeją.

Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap, spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r., wypracowała 1,1 mln zł zysku netto w II kwartale przy przychodach wynoszących 4,9 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku miała 120 tys. zł zysku netto, a jej sprzedaż sięgnęła 2,5 mln zł.

- Wypracowane przychody i zyski w II kw. 2015 r. potwierdzają, że pozytywna tendencja wyników finansowych z I kw. br. została utrzymana. Nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość, która pozwala nam konkurować z innymi producentami w branży. Wierzę, że realizacja założeń strategii rozwoju umożliwi nam osiąganie dobrych wyników finansowych w kolejnych kwartałach – mówi, cytowany w komunikacie Paweł Kaliciak, prezes Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy.

Spółka dynamicznie rozwija swoją działalność na rynku polskim i zagranicznym. Jej sprzedaż eksportowa trafia głównie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii, Izraela oraz krajów Ameryki Południowej.

- Czujemy się coraz mocniejsi na rynkach zagranicznych, ale nie zapominamy o polskim rynku i aktywnie rozwijamy na nim swoją działalność. Aby sprostać wzrostowi zamówień od nowych i obecnych klientów, zdecydowaliśmy się zatrudnić nowych specjalistów- podkreśla Kaliciak.

Polkap wypracował w 2014 r. zysk netto w wysokości ponad 1 mln zł, przy przychodach na poziomie 11,6 mln zł. Obecnie za jedną akcję spółki trzeba zapłacić ok. 4 zł. Na początku roku walory były o połowę tańsze.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA