fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nieznani The Beatles sprzedani na aukcji

AdobeStock
Portfolio z ponad 350 nieznanymi fotografiami legendarnej grupy rockowej zostało sprzedane na aukcji za 253 tys funtów (357 tys. dol.).

Aukcję zorganizował dom aukcyjny Omega, poinformował The Guardian. Z 413 oferowanych czarno-białych negatywów - 350 to były negatywy zdjęć zdobionych podczas trasy brytyjskiej grupy w USA w 1964 r. Z tej trasy upublicznione zostało dotąd 46 zdjęć - podczas aukcji w 2010 r.

Kolekcja należała do fotografa Mike'a Mitchell'a który sfotografował czwórę z Liverpoolu; kiedy chłopcy mieli zaledwie po 18 lat w momencie przybycia do USA oraz koncertów w Washington Coliseum i Baltimore Civic Center. Koncert w Waszyngtonie odbył się dwa dni po debiucie grupy podczas Ed Sullivan Show. Ja można wyczytać z informacji zamieszczonej na stronie domu aukcyjnego, Mitchell miał wyłączny dostęp do Beatlesów; nie tylko na koncertach ale na konferencjach prasowych, w garderobach itp.

Co ciekawe, negatywy długo czekały na wywołanie w piwnicy domu fotografa. Powód? The Beatles byli mało znani i mało popularni w Ameryce. Ich wyjątkowa droga artystyczna dopiero się zaczynała. Na tej samej aukcji sprzedany został samochód Mercedes AMG który George Harrison który gitarzysta kupił w 1984 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA