fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Książę Harry dostał swoją pierwszą prawdziwą pracę

Książę Harry
Bloomberg
Brytyjski książę Harry zostanie dyrektorem generalnym firmy szkoleniowej BetterUp Inc., zajmującej się zdrowiem psychicznym - informuje "Wall Street Journal".

Na nowym stanowisku od Harry'ego ma pomagać Jurna przy decyzjach strategicznych i akcjach charytatywnych, a także reprezentować firmę publicznie w związku z tematami związanymi ze zdrowiem psychicznym - pisze Reuters.

W zeszłym miesiącu Pałac Buckingham ogłosił, że Harry i jego żona Meghan dokonali ostatecznego rozstania z rodziną królewską i nie wrócą jako pracujący członkowie, tracąc patronaty licznych organizacji charytatywnych. Para w styczniu 2020 roku zdecydowała się opuścić wielką Brytanie i przenieść do Ameryki Północnej, rozpoczynając nowe życie.

Na marca wywiad telewizyjny Oprah Winfrey z wnukiem królowej Elżbiety i jego amerykańską żoną Meghan pogrążył brytyjską monarchię w największym kryzysie od czasu śmierci księżnej Diany, matki Harry'ego w 1997 roku. Padły oskarżenia o rasizm i mobbing.

Startup BetterUp z Doliny Krzemowej stworzył platformę do rozwoju i coachingu pracowników.

Książę Harry zajmie w BetterUp stanowisko Chief Impact Officer - czyli szefa ds. wpływu. Ma pomagać przy decyzjach strategicznych i akcjach charytatywnych, a także reprezentować firmę publicznie w tematach związanych ze zdrowiem psychicznym. BetterUp zajmuje się też zdrowiem psychicznym, a także rozwojem pracowników m.in. poprzez e-learning.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA