fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

KNF zatwierdziła prospekt Gekoplastu

Spółka chce zadebiutować na GPW w kwietniu. Przed wprowadzeniem akcji do obrotu na głównym parkiecie nie jest planowana emisja walorów.
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Gekoplastu, największego producenta płyt z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodnie. Spółka podaje, że w związku z tym przenosiny notowań akcji z NewConnect na rynek główny GPW nastąpią jeszcze w kwietniu.
Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja kolejnych serii akcji, ani publiczna sprzedaż. - Jesteśmy w stanie rozwijać się dzięki środkom własnym i finansowaniu dłużnemu, a obecny kurs akcji nie odzwierciedla wartości spółki - twierdzi Piotr Górowski, prezes Gekoplastu. Spółka przypomina, że w ubiegłym roku wypracowała 86,4 mln zł przychodów oraz 5,5 mln zł czystego zarobku. Oba wyniki w stosunku do zanotowanych w 2014 r. wzrosły odpowiednio o 13,3 proc. oraz o 33,4 proc. Zysk netto byłby większy, gdyby nie sprzedaż nieruchomości w Tarnowskich Górach, ze stratą sięgającą prawie 1 mln zł.
W tym roku planowany jest dalszy wzrost wyników. Przychody prognozowane są na poziomie 101,6 mln zł a czysty zarobek w wysokości 7,5 mln zł. - Uruchomiona w pierwszym kwartale nowa linia produkcyjna do płyt komórkowych, planowane na bieżący rok inwestycje zwiększające wydajność i działania optymalizacyjne w całym zakładzie to główne filary zwiększania skali biznesu w najbliższych kwartałach. W połączeniu z dalszym rozwojem sprzedaży wysokomarżowych produktów, jak gotowe opakowania, da nam to możliwość dalszego zwiększania rentowności - przekonuje Górowski.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA