fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bukmacherzy liczą zyski

Adobe Stock
Wartość rynku bukmacherskiego w 2017 r. niemal się podwoiła do 3 mld zł. Bieżący ma być jeszcze lepszy. Branży pomogą piłkarskie mistrzostwa świata.

Legalnie działające firmy bukmacherskie od lat narzekały, że w Polsce dławi je szara strefa, i rzeczywiście – zmiana przepisów, która weszła w życie wiosną zeszłego roku, przynosi już zaskakująco mocne, pozytywne efekty.

Walka o miliardy

Ich beneficjentem jest m.in. giełdowa Fortuna, która w zeszłym roku zapłaciła około 130 mln zł podatku, co przy obecnie obowiązującej stawce podatkowej i ok. 31-proc. udziale spółki w polskim rynku bukmacherskim pozwala oszacować jego wartość na ponad 3 mld zł. A to z kolei oznacza ponad 90-proc. wzrost rok do roku.

W sumie w 2017 r. do budżetu państwa z tytułu podatku od gier wpłynęło ok. 400 mln zł (około 2,5 razy więcej niż w roku poprzednim). W tym roku będzie to kwota zdecydowanie wyższa. W latach 2018–2020 budżet państwa z tytułu podatku od gier mógłby otrzymać w sumie nawet kwotę rzędu 2,7 mld zł – szacuje Stowarzyszenie Graj Legalnie. Podkreśla jednocześnie, że niezbędna jest dalsza inicjatywa ustawodawcza oraz ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA