fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

SGH i Kulczyk Investments otwierają studia online MBA dla startupów

Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH
Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH
materiały prasowe
Szkoła Główna Handlowa wraz z Kulczyk Investments uruchomią pierwsze w Polsce studia online MBA przeznaczone specjalnie dla startupów i młodych przedsiębiorców.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała porozumienie z firmą Kulczyk Investments, której owocem ma być wyjątkowy projekt „Online MBA for Startups”, łączący wiedzę akademicką z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i platformą networkingową. Studia skierowane są do startupów i młodych przedsiębiorców.

Nabór rusza w czerwcu tego roku. Studia potrwają 2 lata i odbędą się wyłącznie w formie zdalnej. Uczestnicy wezmą udział w ponad 600 godzinach zajęć prowadzonych przez najlepszych pracowników naukowych SGH i uczelni partnerskich programu, a także przedsiębiorców, menedżerów i uznanych praktyków. Partnerem projektu jest prestiżowa szkoła biznesu Carlson School of Management przy Uniwersytecie Minnesoty.

– Online MBA for Startups to pierwsze w Polsce studia MBA zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach startupów. Naszym celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców poprzez podnoszenie ich konkurencyjności na rynku, wymagającym umiejętności ciągłej adaptacji, podejmowania szybkich decyzji i wykorzystywania najnowszych technologii. Ale także pokazanie, że nowoczesny biznes musi opierać się na zasadach społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju – wytłumaczył prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH, cytowany w komunikacie.

Studia oferują kandydatom nie tylko praktyczną wiedzę dotyczącą zarządzania firmami w obecnych warunkach rynkowych, ale też dają im cenną platformę do nawiązania kontaktów z przyszłymi partnerami, klientami i inwestorami.

– W ciągu czterech lat programu mentoringowego InCredibles, którego celem jest wszechstronne wspieranie polskich startupów, zebraliśmy bezcenną wiedzę. Setki godzin rozmów z liderami młodych firm dały nam wyraźny obraz tego, przed jakimi stoją wyzwaniami oraz jakie mają potrzeby. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok i połączyć nasze doświadczenie z wiedzą akademicką w postaci unikalnego programu MBA, który od podstaw powstał z myślą o młodych przedsiębiorcach – powiedział Sebastian Kulczyk, twórca InCredibles i jeden z najbogatszych Polaków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA