fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nike wprowadza strój kąpielowy dla muzułmanek

www.nike.com
Firma Nike stworzyła nową kolekcję strojów kąpielowych, w której uwzględniono także specjalny ubiór dla muzułmanek, zakrywający całe ciało łącznie z głową.

Amerykański producent obuwia i odzieży sportowej ogłosił we wtorek swoją nową linię odzieży i akcesoriów pływackich Victory Swim Collection, o której momentalnie zrobiło się głośno ze względu na fakt, że w kolekcji znajdą się stroje kąpielowe przeznaczone dla muzułmanek noszących hidżab.

Kostiumy mają całkowicie zakrywać ciało, a do zestawu będzie można dokupić specjalne czepki zasłaniające głowę i szyję, które mogą pełnić rolę hidżabu, a także luźną tunikę oraz długie spodnie do pływania. Materiał, z jakiego wykonane są stroje kąpielowe, jest lekki, oddychający i szybko wysychający, zawiera również filtr UPF40+, dzięki czemu doskonale chroni przez promieniami słonecznymi - zachwala firma.

Nowa kolekcja ma być dostępna na całym świecie od 1 lutego – kostiumy i akcesoria pływackie będzie można nabyć w sklepie internetowym sieci Nike oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Choć zakrywające całe ciało stroje kąpielowe zostały niewątpliwie stworzone z myślą o muzułmankach, firma przekonuje, że kostiumy mogą przydać się także innym kobietom, niezależnie od wyznania. „Projekt Nike Victory Swim Collection ma spełniać różnorodne potrzeby, od chęci zachowania skromności po ochronę przed słońcem, i reprezentuje zaangażowanie Nike do tworzenia przystępnych i innowacyjnych krojów, które pomogą kobietom cieszyć się sportem” – tłumaczy firma, cytowana przez CNN.

Czytaj także: Francja: Zakonnica nie trafi do domu opieki, bo nie chciała zdjąć habitu

Kostiumy wzbudzają jednak kontrowersję przez fakt, że w niektórych krajach, w tym we Francji, kąpiele w burkini okrywającym całe ciało są niedozwolone ze względu na zakaz noszenia religijnego ubioru w przestrzeni publicznej i kwestie bezpieczeństwa.

To nie pierwszy strój, który Nike zaprojektował z myślą o muzułmańskich klientkach. Już wcześniej, w 2017 r. firma zasłynęła ze sportowego hidżabu dla Arabek o nazwie „Nike Pro Hijab”, który powstał na życzenie muzułmańskich lekkoatletek, które narzekały na to, że muszą zakładać na zawody zwykłe bawełniane hidżaby, ponieważ nie mają wygodnego substytutu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA