fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mobius: Donald Trump znów wygra wybory

AFP
Mark Mobius, guru rynków wschodzących i zarazem założyciel funduszu Mobius Capital Group, stwierdził, że nie spodziewa się globalnej recesji w 2020 roku.

- Nie widzę ryzyka recesji. Prostym powodem, dlaczego tak sądzę, jest to, że stopy procentowe idą w dół i w dół, więc ludziom będzie łatwiej zbierać kapitał. Jest dużo pieniędzy krążących po świecie, które szukają sobie domu. Możemy mieć spowolnienie wywołane wojną handlową, ale nie widzę byśmy mieli prędko recesję – powiedział Mobius w wywiadzie dla „Financial News”.

Guru rynków wschodzących dodał, że prezydent USA Donald Trump zwraca dużą uwagę na sytuację gospodarczą i jeśli będzie się ona pogarszała, to może złagodzić retorykę w amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej lub zainicjować wzrost wydatków na infrastrukturę. Mobius uważa również, że Trump ma duże szanse na zdobycie reelekcji w wyborach prezydenckich. – Kandydaci demokratów wyglądają raczej słabo. Ktoś może pojawić się po ich stronie, by z nim konkurować, ale gdyby wybory odbywały się teraz, to Trump z pewnością zdobyłby reelekcję – stwierdził Mobius.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA