fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Solaris już hiszpański, ale będzie trochę polski

materiały prasowe
Solaris ma nowego właściciela. We wtorek hiszpańska grupa CAF objęła 100 udziałów w spółce Solaris Bus & Coach. Jednocześnie CAF zawarł wstępne porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR), które zakłada przejęcie przez PFR 30 proc. udziałów Solarisa. Ta transakcja ma być sfinalizowana w najbliższych tygodniach po przejściu odpowiednich procedur dotyczących regulacji rynkowych.

- Chcemy nadal wykorzystywać i rozwijać markę Solaris, a także zachować jej polski charakter – zapowiedział Andres Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF. Jego zdaniem, inwestycja w Solarisa otwiera nowe, strategiczne rynki dla CAF. - Razem z Solarisem chcemy być liderem w zakresie rozwiązań miejskiej mobilności wykraczających poza pojazdy szynowe, szczególnie w segmencie elektromobilności – dodał Arizkorreta. Zapewnił, że CAF będzie kontynuował współpracę z dotychczasowymi partnerami i wywiąże się z zawartych przez firmę z Bolechowa umów.

Solaris to czołowy polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw na świecie blisko 17 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Firma CAF (Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles) to hiszpański producent notowany na giełdzie. Zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA