fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Śnieżka z niższymi przychodami

materiały prasowe
Wyniki kwartalne producenta farb i lakierów były wyraźnie słabsze niż rok wcześniej.

W I kwartale br. roku Śnieżka wypracowała 10,5 mln zł zysku netto, o ponad 32 proc. mniej niż analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk operacyjny zmniejszył się o ponad 33 proc. osiągając poziom 14,4 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 118,4 mln zł i były o ponad 12 proc. niższe niż rok wcześniej.

Jak podała spółka, głównym czynnikiem mającym wpływ na osiągnięte wyniki finansowe grupy w pierwszym kwartale 2018 roku była niższa sprzedaż zrealizowana na rynku białoruskim, mołdawskim, rosyjskim i polskim, oraz powtórzenie sprzedaży na rynku ukraińskim. Na krajowym rynku obroty obniżyły się o ponad 12 proc. osiągając poziom 92 mln zł. Na zrealizowany zysk netto wpłynęły również nieco wyższe ceny surowców przede wszystkim bieli tytanowej.

Zarząd Śnieżki zakłada, że tegoroczne podwyżki cen produktów będą widoczne w wynikach kolejnych kwartałów, co pozwoli na zniwelowanie wzrostu kosztów i utrzymanie w 2018 roku rentowności na poziomie z poprzedniego roku. Spółka nie spodziewa się w całym 2018 roku większej presji ze strony wzrostu cen surowców zakładając stabilizację cen bieli tytanowej w II połowie tego roku.

Podczas poniedziałkowej sesji za papiery Śnieżki płacono na rynku około 68,50 zł, co oznacza brak zmiany względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA