fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Za kilka dni zapłacimy Blikiem na Allegro?

123RF
W połowie listopada użytkownicy Blika będą mogli nim płacić w dużym sklepie internetowym w Polsce – zadeklarował na konferencji Payment Meeting Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, spółki, która jest operatorem Blika.

Jak podaje Cashless, najprawdopodobniej chodzi o sklep Allegro. Sugerują to wypowiedzi biura prasowego PayU, według którego integrator płatności pracuje nad uruchomieniem Blika na Allegro. Integracja tego mobilnego systemu płatności z PayU, który obsługuje dziś 80 proc. przelewów internetowych nad Wisłą, może okazać się hitem, przełamać impas w branży i silne przywiązanie Polaków do kart płatniczych, ewentualnie gotówki.

Przypomnijmy, że próba uruchomienia płatności mobilnych nie przyniosła bowiem dotychczas oczekiwanych rezultatów nawet w Biedronce. W ciągu pierwszego kwartału 2016 r. za pomocą aplikacji iKasa oraz PeoPay przeprowadzono w całej sieci 21 tys. transakcji, co daje około 15 transakcji na godzinę.

Blik polega na wpisaniu do aplikacji na swoim telefonie otrzymanego sześciocyfrowego kodu, który jest aktywny nie dłużej niż dwie minuty. Cały proces płatności trwać może nawet kilkanaście sekund.

Blika można pobrać, korzystając z aplikacji banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse oraz Getin Bank. Większość aplikacji dostępna jest na Androida, iOS i Windows Phone.

Także dzięki walorom czysto użytkowym BLIK może okazać się strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze spowoduje oszczędność czasu dla allegrowiczów, po drugie jak wynika z moich osobistych doświadczeń z tą aplikacją jest ona dość niezawodna (na tyle, że sam zrezygnowałem na jej rzecz z karty do konta). Do tego mówimy o płatnościach w największym wciąż serwisie aukcyjnym w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA