fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Ziemia rolna bedzie tanieć

Maciej Zienkiewicz
Dzisiejszy program #RZECZoBIZNESIE prowadził Paweł Rożyński . Jego gośćmi byli: Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte Business Consulting, Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego oraz Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Lion`s banku

Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte Business Consulting

Rozmawialiśmy o „pułapce średniego dochodu”, w jaką wpada Polska, czyli spowolnieniu wzrostu gospodarczego, kiedy jako kraj tracimy przewagę konkurencyjną w postaci taniej siły roboczej. Kidy możemy dogonić bogate społeczeństwa Zachodu, co robić, by ten pościg przyspieszyć i czy plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego to krok w tym kierunku.

Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego

Polskie firmy mają rosnący problem ze znalezieniem pracowników już nawet miejscach dotkniętych do niedawna wysokim bezrobociem. Rozmawialiśmy , jak radzą sobie z tym, gdzie jest najgorzej, jakich pracowników najbardziej brakuje i czy pracownicy z Ukrainy są w stanie wypełnić tę lukę. Będzie też o planach obniżenia wieku emerytalnego i wpływie na rynek pracy.

Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Lion`s banku

Z końcem kwietnia wchodzi w życie nowa ustawa ograniczająca obrót ziemią. Jej cel to ograniczenie spekulacji i wykupu ziemi przez cudzoziemców. Czy takie zjawiska w ogóle maja miejsce? Jakie są skutki nowych przepisów dla gospodarki i obywateli? Czy nie wylano dziecka z kąpielą?

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA