fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Przeszukanie w siedzibie Deutsche Banku

AFP
Akcje Deutsche Banku traciły w czwartek rano nawet 4 proc. po doniesieniach mówiących, że niemiecka policja dokonała przeszukania w siedzibie banku we Frankfurcie.

W przeszukaniu wzięło udział 170 policjantów, inspektorów skarbowych oraz przedstawicieli prokuratury. Sprawa dotyczy prania brudnych pieniędzy.

Śledztwo w ramach którego dokonano przeszukania dotyczy dwóch pracowników Deutsche Banku oskarżonych o pomaganie klientom w zakładaniu spółek w rajach podatkowych. Spółki te miały służyć praniu pieniędzy uzyskanych z przestępstw. Dochodzenie to rozpoczęto po tym jak prokuratura przeanalizowała dokumenty, które zostały ujawnione w ramach afery Panama Papers. Wynika z nich, że tylko w 2016 r. ponad 900 klientów Deutsche Banku było obsługiwanych przez jego filię na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, czyli w popularnym raju podatkowym. Deutsche Bank jest podejrzewany o to, że nie podzielił się wiedzą o podejrzanych transakcjach z regulatorami. Komunikat Deutsche Banku mówi, że ten pożyczkodawca współpracuje ze śledczymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA