fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Adwokatura reaguje na groźby wobec mec. Jakuba Wende

Adwokat w todze
Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wystosował oświadczenie w związku z groźbami kierowanymi wobec adwokata, Jakuba Wende.

- Wobec informacji o groźbach otrzymanych przez Adwokata Jakuba Wende w związku z podjęciem przez niego roli obrońcy Adwokata Romana Giertycha, wzywam władze państwowe, a szczególnie Prokuratora Generalnego, do podjęcia niezwłocznych działań celem ścigania i ukarania sprawców tych gróźb - wskazuje mec. Mikołaj Pietrzak, dziekan ORA w Warszawie.

Zwraca przy tym uwagę, że groźby kierowane wobec adwokata w związku z jego działalnością adwokacką, godzą nie tylko w dobra jego i jego klienta, ale w cały system bezpieczeństwa prawnego i ochrony praw i wolności.

Czytaj także:

Dalej Pietrzak podkreśla, że adwokaci w wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych muszą działać odważnie i niezależnie, wolni od presji i nacisków. - Tylko w takich warunkach mogą realizować swoją rolę, niezbędną w demokratycznym systemie ochrony praw i wolności. Każda próba ograniczenia tej niezależności, szczególnie przez groźby i przemoc, godzi w bezpieczeństwo prawne obywateli - wyjaśnia.

Oświadczenie zostało wysłane do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA