Reklama

Adwokat księdza pedofila ukarany dyscyplinarnie

Sąd dyscyplinarny przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu ukarał rocznym zakazem wykonywania zawodu dolnośląskiego adwokata, który reprezentował zarówno ofiarę księdza pedofila, jak i samego księdza - informuje portal tvn24.pl.

Aktualizacja: 17.09.2019 16:12 Publikacja: 17.09.2019 15:15

Adwokat księdza pedofila ukarany dyscyplinarnie

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

mat

Portal tvn24.pl przypomina, że ksiądz Paweł K. w 2015 roku został skazany na siedem lat więzienia za przestępstwa na tle seksualnym. Sąd potwierdził, że duchowny zapraszał do hotelu dwóch chłopców i wykorzystywał ich seksualnie. W zamian wręczał im różne prezenty.

W 2015 roku do księdza zgłosił się adwokat. Zaproponował mu pomoc w uniknięciu odpowiedzialności finansowej wobec ofiar. Mecenas był też pełnomocnikiem kurii wrocławskiej. - Później ten sam adwokat zaproponował swoje usługi jednej z ofiar duchownego. Młodemu mężczyźnie zadeklarował, że pomoże mu wywalczyć zadośćuczynienie. Jednak po jakimś czasie od mężczyzny próbował uzyskać zgodę na zrzeczenie się roszczeń finansowych - czytamy w tvn24.pl.

Sąd dyscyplinarny przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu ukarał adwokata rocznym zakazem wykonywania zawodu.

Decyzja sądu dyscyplinarnego nie jest prawomocna.

Czytaj także:

Reklama
Reklama
Zawody prawnicze
Notariusze zwalniają pracowników i zamykają kancelarie
Spadki i darowizny
Czy darowizna sprzed lat liczy się do spadku? Jak wpływa na zachowek?
Internet i prawo autorskie
Masłowska zarzuca Englert wykorzystanie „kanapek z hajsem”. Prawnicy nie mają wątpliwości
Prawo karne
Małgorzata Manowska reaguje na decyzję prokuratury ws. Gizeli Jagielskiej
Dane osobowe
Kurier zgubił list z banku. NSA zdecydował, kto za to zapłaci
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama