Reklama

Nowy prezes i stare twarze adwokatury

XIII pandemiczny Krajowy Zjazd Adwokatury postanowił powierzyć funkcję prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adwokatowi młodego pokolenia - mec. Przemysławowi Rosatiemu. Ale nie tylko jego wczoraj wybrano.

Aktualizacja: 22.03.2021 09:49 Publikacja: 20.03.2021 09:09

Od lewej: Jacek Ziobrowski wybrany na prezesa Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, Ewa Krasowska wybrana R

Od lewej: Jacek Ziobrowski wybrany na prezesa Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, Ewa Krasowska wybrana Rzecznikiem Dyscyplinarnym Adwokatury, Przemysław Rosati - nowy prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Sławomir Ciemny - przewodniczący Wyższej Komisji Rewizyjnej.

Foto: Naczelna Rada Adwokacka

Nowy szef palestry posiada 11-letni staż w zawodzie adwokata i prowadzi praktykę zawodową o charakterze ogólnym w Warszawie.  W drugiej turze wyborów na prezesa NRA otrzymał 173 głosów, jego konkurent profesor Maciej Gutowski 154.

Czytaj też: Adwokaci wybrali nowego prezesa NRA. Znamy nazwisko

Delegaci zdecydowali również o nowym kształcie swoich władz centralnych i o tym, kto zasiądzie m.in. w Naczelnej Radzie Adwokackiej. Zaraz po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów na szefa NRA z kandydowania do Rady zrezygnowało jednakże dwóch profesorów: Piotr Kardas (były już wiceprezes NRA) oraz Jacek Giezek (autor projektu kodeksu etyki i przewodniczący Komisji Etyki działającej przy NRA).


Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama