Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 13.09.2025 15:16 Publikacja: 26.08.2023 17:23
Trzej piloci zginęli w katastrofie w obwodzie żytomierskim
Foto: Prokuratura Generalna Ukrainy
„Pod kierownictwem procesowym wyspecjalizowanej komórki prokuratury obwodu centralnego w Żytomierzu wszczęto postępowanie karne ze wstępną kwalifikacją prawną naruszenia przepisów lotów lub przygotowania do nich (art. 416 Kodeksu karnego Ukrainy)” – podała w mediach społecznościowych Prokuratura Generalna Ukrainy.
Z danych śledztwa wynika, że 25 sierpnia 2023 roku podczas lotu w obwodzie żytomierskim dwa samoloty szkoleniowo-bojowe L-39 zderzyły się w powietrzu. W wyniku tragedii zginęło trzech pilotów Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Są pierwsze ustalenia śledczych, badających wypadek kolejki linowo-terenowej Elevador da Gloria, do którego dosz...
W centrum stolicy Portugalii – Lizbonie – doszło do poważnego wypadku kolejki linowo-terenowej Elevador da Glori...
- Ratownicy w szwajcarskich Alpach znaleźli dwa ciała mężczyzn, którzy mogą być naszymi obywatelami - przekazał...
W nocy z soboty na niedzielę w stolicy Armenii doszło do nietypowego incydentu z udziałem rosyjskiego myśliwca M...
Cztery reaktory elektrowni atomowej Gravelines we Francji zostały w niedzielę późnym wieczorem wyłączone, poniew...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas