Płace pracowników poziomu początkowego wzrosną o 12,5 proc. i będą zaczynać się od 22,5 zł/godz. brutto. Pracownicy Amazon są również uprawnieni do miesięcznej premii w wysokości do 15 proc.

Dla liderów zespołów stawka godzinowa rośnie do 28 zł brutto. Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu.

Amazon oferuje również dodatkowe świadczenia, obejmujące prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł oraz dostęp do programu „Postaw na Swój Rozwój", w ramach którego pracownik może liczyć na pokrycie kosztów szkoleń zawodowych do 26 tys. zł.

– Każdego roku dokonujemy przeglądu naszych wynagrodzeń i z satysfakcją informujemy, że w tym roku podniesiemy stawkę początkową o 12,5 proc. – mówi Marian Sepesi, regionalny dyrektor operacyjny na region Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku Amazon przeanalizował dane od prawie 300 lokalnych pracodawców, porównując wynagrodzenia i dodatkowe świadczenia oferowane na podobnych stanowiskach z danymi w regionach, w których firma prowadzi działalność. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca 2021 roku, a wszyscy pracownicy sezonowi, wspierający Amazon w okresie szczytu sezonu 2021, również zostaną nią objęci.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Dotąd firma stworzyła ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w dziewięciu centrach logistycznych oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 roku uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 tys. nowych etatów.