Reklama

W bankach i logistyce firmy nie przebijają się ofertami

Mniejszy popyt pracodawców na specjalistów i menedżerów od bankowości oraz logistyki obniżył tam w 2014 r. średnie zarobki proponowane kandydatom.

Publikacja: 28.07.2015 22:00

Spadek rotacji specjalistów i menedżerów w bankowości i logistyce w 2014 r. przyczynił się tam do sp

Spadek rotacji specjalistów i menedżerów w bankowości i logistyce w 2014 r. przyczynił się tam do spadku oferowanych płac.

Foto: Fotorzepa/Dominik Pisarek

Finansowo najwięcej zyskali kandydaci poszukiwani przez szybko rosnący sektor nowoczesnych usług dla biznesu, gdzie zatrudnienie (i to tylko w centrach z zagranicznym kapitałem) wiosną tego roku sięgało 150 tys. osób, czyli o 20 tys. więcej niż rok wcześniej. Według raportu płacowego firmy rekrutacyjnej Antal International, w centrach usług wspólnych i outsourcingu (SSC/BPO) średnie zarobki oferowane specjalistom i menedżerom zwiększyły się w zeszłym roku do 7,3 tys. zł miesięcznie brutto. To o ponad dwa tysiące w porównaniu z 2013 r.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Wynagrodzenia
Na miesięczne pobory szefa Gazpromu robotnik pracuje 330 lat. To ma się zmienić
Wynagrodzenia
Przeciętne wynagrodzenie urosło w drugim kwartale najmniej od ponad czterech lat
Wynagrodzenia
W Polsce zarobki są mocno zróżnicowane. Przepaść między górnictwem a usługami
Wynagrodzenia
Polska płaca minimalna goni unijną czołówkę
Wynagrodzenia
Firmy podwyższają wymagania, lecz są gotowe na kompromis
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama