Przebudowa bielańskiego odcinka Wisłostrady rozpoczęła się w marcu i potrwa do stycznia 2009 roku. Na czas budowy drogowcy zamknęli dla rowerzystów ścieżkę pod wiaduktami i chyba zapomnieli o niej.– Przygotowania do kapitalnego remontu ścieżki powinny się już rozpoczynać, a nic się nie dzieje. Projektowanie zabiera przecież całe miesiące – alarmuje Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

Cykliści już od 2005 roku domagają się od miasta remontu kapitalnego dróżki pod wiaduktami. Powód – nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a miejscami nie ma jej wcale (ścieżka zasypywana jest zimą piachem spadającym z estakad).

Rzeczniczka ZDM Urszula Nelken obiecuje, że remont zdewastowanej ścieżki rozpocznie się zaraz po zakończeniu budowy nowych wiaduktów (za dwa tygodnie kierowcy pojadą pierwszą estakadą w stronę Łomianek i zacznie się wyburzanie zachodniej).

– Musimy czekać. To teraz przecież plac budowy – tłumaczy Urszula Nelken.Ostatnio pojawiła się jednak szansa na zakończenie remontu przed czasem i szybszą modernizację rowerowej trasy. Rozbiórka grożącego zawaleniem i budowa nowego wiaduktu zajęła firmie Skanska osiem miesięcy. Jeśli budowa drugiego w przeciwną stronę odbędzie się w podobnym tempie, zakończenie inwestycji powinno nastąpić w przyszłym roku po wakacjach, czyli kilka miesięcy przed terminem.

Czy rowerzyści doczekają się wtedy kapitalnego remontu ścieżki zaprojektowanej niemal 40 lat temu? Niestety nie. Zostanie ona tylko naprawiona.

Łataniem ścieżki zajmie się najprawdopodobniej Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który wykonuje doraźne prace na drogach. Oznacza to tylko przywrócenie ścieżki do stanu sprzed remontu. – Czyli drogowcy znów szykują rowerzystom prowizorkę – załamuje ręce Marcin Jackowski.